Tieto webové stránky využívajú na poskytovanie svojich služieb súbory cookies. Viac informácií.

KONTAKTY

PRÍRODNÁ LEKÁREŃ s.r.o.
OTVÁRACIE HODINY:
lekáreň je zrušená

           

 

 


Poradenstvo » » Mgr. Milota Pfeffer » Diagnostika a terapia

Ako prebieha diagnostika a terapia Mgr. Pfeffer

DIAGNOSTIKA             

Na diagnostiku využívam Irisdiagnostiku  a/alebo Numerológiu.

Základná Irisdiagnostika :je vyšetrenie dúhovky oka pomocou lupy so svetlom.Pomáha zistiť stav orgánov, organových systémov a tzv.miaziem tj.vrodených slabostí, Na ich elimináciu využívam homeopatické nozódy.

Numerologický rozbor osobnosti a vypočítanie životných cyklov.

Nájdeme tu odpovede na otázky ako:
Aká je moja životná úloha ? Aká je moja špecifická úloha /skúška/ v tomto čase?  Čo sa mám naučiť v tomto období života?

 

TERAPIA

Bachova kvetova terapia je terapia pomocou liečivej energie 38 esencií divorastúcich kvetov, stromov, rastlín a kríkov, ktoré harmonizujú všetky základné negatívne stavy mysle. Je ich teda 38 na 38 negatívnych stavov.

Základom terapie je terapeutický pohovor. Jeho cieľom je na základe otázok a odpovedí  pochopiť postupne svoju disharmóniu.Najčastejšími disharmóniami  sú: strach, negatívne myslenie, hnev, žiarlivosť, depresia, apatia, znížená sebadôvera, neistota, zatrpknutosť. Býva tiež potrebné odblokovať traumy z minulosti.

Po absolvovaní terapeutického pohovoru klient obdrží zoznam potrebných Bachových esencií, ktoré bude užívať spolu s konkrétnymi afirmáciami.  Afirmácie, špecifické ku každej esencii, zvyšujú účinnosť terapie.

Terapia pomáha v krízových situáciach, problémoch vo vzťahoch ako aj na posilnenie vnútornej harmónie.. Veľmi dobre pôsobí na deti, u ktorých podporuje zdravý vývoj ich osobnosti . 

Hodí sa pre všetky vekové kategórie a pre každého bez ohľadu na to či a aké lieky užíva. Ak niekto užíva psychofarmaka umožňuje postupne znižovať ich dávkovanie.

Bachova terapia nemá žiadne vedľajšie účinky..A kedže “Disharmónia duše je príčinou ochorenia tela”, lieči sekundárne aj fyzické telo..

Homeopatia mobilizuje vlastnu vitálnu silu a liečivú energiu organizmu. V kombinácii s Bachovou terapiou dokaže skutočné zázraky

Ayurveda , Fytoterapia a Bunkove soli sú tiež súčasťou a liečby na základe terapeutického pohovoru a v súlade s potrebami a želaním pacienta.                                                                                                             Ayurveda - Náuka o živote podľa prastarých Indických posvätných písiem /véd/,  na základe stanovenia základných dóš-biologických princípov : Vata, Pita, Kapha. Na liečbu používam štandarizované extrakty z indických bylin a rastlín.